Dinamo 2 – 1 Brasov – Victorie in primul meci al returului

Dinamo castiga prima partida a returului, 2 – 1 cu formatia din Brasov, dubla Alexe in minutele 18` si 35`. Un joc destul de bun in prima repriza, din pacate, paradoxal, dupa ce brasovenii au ramas in 10 am jucat parca mai prost fiind aproape sa pierdem doua puncte in repriza a doua la cateva ratari mari ale oaspetilor. Pana la urma, realist vorbind daca ne uitam peste lotul lui Dinamo, putem fi multumiti cu 3 puncte luate cu oricine din Liga 1, nu doar cu Brasov, tinand cont ca practic nu ne mai putem considera favoriti cu nimeni. Si pentru asta nu sunt vinovati actualii fotbalisti din lotul lui Dinamo sau banca tehnica ci strict toti parvenitii care s-au perindat in ultimii ani prin lojele din Stefan cel Mare.

Peluza a fost plina la acest meci, si atmosfera foarte buna daca tinem cont de tot ce se intampla la club in acest moment. Iar daca in PCH au fost peste 4000 de oameni (miopii din presa abia daca au zarit 2000 pe tot stadionul) care si-au facut datoria, in restul stadionului, adunati, nu au fost mai multi de cateva sute, o noua dovada ca Dinamo traieste in aceste momente doar prin noi, Ultimii Oameni care mai tinem steagul sus, care inca mai credem si care vom fi aici pana la sfarsit. Din pacate in clipa asta nimic de la Dinamo nu se ridica la nivelul peluzei. Important e ca macar noi sa continuam in aceiasi linie, sa ne vedem de drum si ne castigam meciurile noastre. Urmeaza deplasarea din Giulesti.Trebuie sa confirmam ,trebuie sa dam un sens spiritului PCH. Cu totii la meci !

Mai jos aveti o galerie foto de la meci.

PCHDinamo(25.02.2012 20:24)