Rapid 0 – 1 Dinamo – Victorie in Giulesti

Dinamo a castigat duminica sub Grant, 1-0, gol marcat de Danciulescu in minutul 63`. A fost un meci deschis, disputat intre doua echipe cam de aceiasi valoare si care au probleme mult mai grave in aceasta perioada decat cele 3 puncte puse in joc. O prima repriza echilibrata urmata de o a doua in care jucatorii gazdelor au picat fizic iar Dinamo a dominat clar si puteam sa mai marcam lejer macar un gol. Sase din sase pana acum in acest retur, orice punct luat se aduna si o sa vedem la final unde ne regasim fara jihaduri si alte ineptii de genu` asta si sper eu, fara ultimul dinozaur de la club.

Giulestiul nu ne mai surprinde de multa vreme, an dupa an parca am un deja vu de fiecare data cand ne deplasam in zona incepand cu cele 406 bilete la pret de tribuna, buletine, mizeria din jurul fostei potcoave si pana la ce se intampla pe stadion. Un meci care din pacate tinde sa devina din ce in ce mai…banal. Mi-a placut mai mult partida din tur si nu neaparat pentru ca am fost noi gazde.
Duminica ne-am facut datoria, cum o facem mereu, am incurajat clubul pe care il iubim si le-am adus aminte creditorilor ca Dinamo nu moare cata vreme mai exista macar un suporter in peluza. In rest multa suferinta nejustificata, vesnica bataie cu gardul care a ajuns sa ne defineasca perfect pe toti, cateva petarde si fumigene, cateva torte, o coregrafie in nota obisnuita a gazdelor, cateva amenzi si interdictii. Ramane sa speram si la vremuri mai bune.

Mai jos aveti o galerie foto de la meci.